Bülent Arınç Saygı Öztürk'ü neden ziyaret etti?

12/09/2021


Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Duayen Gazeteci Saygı Öztürk'ün yazdığı "Hem ağladım, hem yazdım: VALİ BEY" kitabını okuduktan sonra imzalatmak için Ankara'da Saygı Öztürk'ü ziyaret etti.

Okuduğu kitaptan çok duygulandığını dile getiren Arınç, Sözcü Gazetesi Ankara Bürosu'nda yazar Saygı Öztürk'ü ziyarete geldi. Bülent Arınç, "Bu kitaptan, valinin özelliklerinden örnek alacak Devlet adamları olacaktır” ifadelerini kullandı.

"İsraf, insan için haramsa, Devlet için de haramdır"

Vali Refik Arslan Öztürk'ün israfla mücadelede örnek bir kişi olduğunu belirten eski TBMM Başkanı Bülent Arınç kendisinin de TBMM başkanlığı sürecinde israfla mücadele ettiğini vurgulayarak, "İsraf, insan için haramsa, Devlet için de haramdır. İsraf konusunda ki karnemiz zayıftır. Devlet israf etmezse vatandaştan vergi almaya bile gerek kalmaz. Vali Öztürk’de meslek hayatında hep tasarrufa ve bunların yatırıma dönüşmesini sağlamış” dedi.

Çok saygın, çok mütevazı bir devlet adamıydı

Saygı Öztürk'ü Sözcü Gazetesi Ankara Bürosu'nda ziyaret eden Arınç, Öztürk'ün kardeşiyle ilgili yazdığı kitabı çok duygulanarak okuduğunu ve kitabı imzalattırmak için getirdiğini ifade etti. Arınç Saygı Öztürk'e, "Vali bey kitabını çok özenle, duygulanarak okudum. Sizi tebrik ediyorum hem kardeşi olarak hem de kitabın yazarı olarak. Sayın valimizin özelliklerini, karakterini çok güzel anlatmışsınız. Bende rahmetli Valimiz Refik Arslan Öztürk’ün Manisa Valiliği döneminde başarılı Devlet adamı özellikleriyle karşılaştım. Aynı şekilde kendisiyle görüşmelerimiz olmuştu. Çok saygın, çok mütevazı, Devlete hizmette yerinde durmayan, Devlet malına zarar verilmemesi için kendi hayatını hiçe sayan bir adamdı. O süreç içerisindeki intibaları dönemin gazetecilerinden, bürokratlardan, şehir temsilcilerinden kitaptan öğrenmiş olduk" sözlerini söyledi.

Ümit ederim ki onu örnek alacak idarecilerimiz olacaktır

Vali Öztürk'ün örnek alınacak bir devlet adamı olduğunu belirten Arınç, "Kitapta yazılanların hepsi birebir doğrudur. Eksiği vardır, fazlası yoktur. Böyle örnek insanların sayısının gittikçe azaldığını görüyor ve üzülüyorum. Ümit ederim ki onu örnek alacak idarecilerimiz, devlet adamlarımız olacaktır. Eşine, evlatlarına, kardeşlerine ve tüm ailesine de hem sabır diliyorum hem de sağlık diliyorum" dedi. kaynak: türk time


OKUYUCU YORUMLARI
?
İLGİLİ HABERLER