Vaka sayılarını üçe katladık…

27 Temmuz 2021 Salı 10:29


      
                 Merhaba dostlar… Bir önceki yazımda ‘Yazın sonu umarım direkt ‘KIŞ’ olmaz’ demiştim…9 günlük Kurban Bayramı’nı geride bıraktık. Bıraktık bırakmasına da  mevsimin yaz oluşu, aşırı sıcak geçen günler ile birlikte kendimizi bir anda tatil  merkezlerine buluverdik. Bayramdan önce aşılamada ki hassasiyet vaka sayılarının 4 binlere kadar düşmesini sağlarken, bu rehavet korkulan tabloyu yine gözler önüne serdi.

                 Evet ne yazık ki vaka sayıları Kurban Bayramı'ndan önceki sayılara göre 3 kat artmış durumda. Aşılama devam ediyor ancak, şuana kadar aşının getirebileceği yan etkilerden korktuğu için ilk doz aşısını yaptırmayan bir kitlenin olduğu gerçeğini de göz ardı etmek istemiyorum. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca,,  her defasında toplumsal bağışıklık için tüm yurttaşlarımızı aşı olmaya davet ederken, vaka sayılarının 16 binlere ulaştığı bu günlerde yazın sonunda direkt olarak kışı mı yaşayacağız soruları sıkça sorulmaya başladı. Tatil merkezlerinde oteller tıklım tıklım dolarken, halk plajlarında deyim yerindeyse adım atacak yer kalmadı. Tabi bu durumda da maske ve mesafeye hak getire. Her şeyi bir anda unutuverdik. Maskeler ve sosyal mesafe bir anda gündemimizden çıkıverdi. Şu anki corona virüs tablosu gerçekten endişe verici boyuta ulaşmış durumda. Bu sayının önümüzde ki süreçte daha da artmasından endişe  ediliyor.

               Şimdi,  önümüzdeki süreçte yeniden bir kapanma ile karşı karşıya gelmeme adına toplumsal bağışıklığımızı daha güçlendirmek, son bahar ve kış aylarına sorunsuz girebilmek için aşı yaptırmayanları ilk doz aşılarını yaptırmaya, ilk dozu yaptıranları da ikinci doz aşılarını mutlak suretle yaptırmaya davet ediyorum. Değerli dostlarım bu işin hiçbir şekilde şakası yok artık.

 
YAZARIN DİĞER YAZILARI